کلینیک زوج و خانواده خارج از کشور ( مشاوره زوج درمانی )

متخصصین ما:دکتر افروز امیر اسدی

روانشناس زوج و خانواده

دکتر انوشه امین زاده

روانشناس زوج و خانواده

دکتر مریم یاوری

روانشناس زوج و خانواده

دکتر محمد هادی حق بین

روانشناس زوج و خانواده

دکتر حسین کشاورز افشار

روانشناس زوج و خانواده

یک راه چاره مؤثر و تاثیر گذار برای حل مسالمت آمیز کشمکش ها و اختلافات میان زوج ها، مراجعه به متخصص زوج درمانی است. بدون تردید، یک مشاور زوج درمانگر متخصص در بهبود سطح کیفی روابط زناشویی بسیار تاثیرگذار و اثربخش تلقی می گردد.

 

در دنیای پیچیده صنعتی و به ظاهر مدرن امروز، تعارضات و کشمکش های افراد، به ویژه زوج ها نیز بسیار پیچیده و در عین حال دشوار شده است. اگرچه پیشرفت های ایجاد شده در عرصه زندگی انسان، افزایش سطح رفاهی زندگی را با خود به ارمغان آورده است اما کیفیت روابط میان انسان ها را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است. جهت دریافت مشاوره خانواده خارج از کشور می توانید از همکاران ما کمک بگیرید.

افزایش مشکلات و فشارهای زندگی روزمره، بسیاری از روابط و تعاملات انسانی را در معرض آسیب و صدمه قرار داده است. روابط میان زوج ها نیز از این قاعده مستثنا نبوده و سبب بروز اختلافات و تعارض هایی در این زمینه شده است. از این رو، اختلافات و تعارضات جزء لاینفک و اجتناب ناپذیر زندگی زوج ها شده است.

 

متخصص زوج درمانی

شماره تلفن مرکز مشاوره رهیاب : 02128426545

مشاور زوج درمانی

از سوی دیگر، تداوم و افزایش اختلافات زوجین در زندگی مشترک، به عنوان یک زنگ خطر برای درگیر کردن زوج ها با یک بحران جدی و بزرگ قلمداد می شود. بدون تردید با رنگ باختن عشق و علاقه، خشم و رنجش در زندگی مشترک پر رنگ شده و مشکلاتی را در زندگی زناشویی ایجاد می کند. برای مقابله با سختی ها و مشکلات زندگی و بهبود سطح روابط زندگی زناشویی، استفاده از یک مشاوره ازدواج خارج از کشور کمک شایانی به رفع مشکلات ارتباطی زوجین می کند.

مشاور زوج درمانی، چه کسی است؟

متخصصان ازدواج و خانواده در زمینه روابط تخصص دارند و زوج درمانگری که شما برای خود انتخاب می کنید باید حداقل یکی از ویژگی های زیر را داشته باشد. در واقع ویژگی‌ بهترین مشاور زوج درمانی در ادامه ذکر شده است:

 •  در ترمیم روابط شکننده تخصص داشته باشد
 •  توانایی حل مسئله داشته باشد.
 •  توانایی درک تفاوت های فرهنگی را داشته باشد
 •  اخلاق حرفه ای را بداند و رعایت کند
 •  صلاحیت ها و مجوزهای حرفه ای را داشته باشد

 

چه زمانی باید به یک زوج درمانگر مراجعه کرد؟

هنگام بروز چنین علائمی باید به متخصص زوج درمانی مراجعه کنید:

بی اعتمادی در رابطه زوجین: یکی از مهم ترین علل به وجود آمدن مشکلات بین زوجین بی اعتمادی است که به دلایل مختلف همچون دروغ گفتن،خیانت و…می باشد.

فقدان درک و تفاهم مشترک: گاهی اوقات اختلافات و مشاجراتی بین طرفین پیش می آید که هیچ کدام از زوجین درک متقابلی از مشکل پیش آمده ندارند.

ترس از هم کلام شدن: در مواجه شدن با مناظره هایی که صورت می گیرد باید پرسید که این بحث ها تکراری هستند یا خیر؟ بحث های مکرر در موضوعات تکراری بسیار مخرب و عواقب تکرار ناپذیری دارند. این مشکل به ظاهر جزئی ریشه عمیقی دارد که بهتر است با مراجعه به مرکز مشاوره حل شود.

داشتن الگوی مخرب: داشنتن عادت ها و الگو های مخرب می تواند آسیب زیادی به رابطه وارد کند. اغلب اینگونه است که یک طرف همیشه انتقاد می کند و طرف دیگر اگر کمی انتقاد داشته باشد اصلا قابل هضم نیست.

نرخ خدمات برای مراجعین خارج از کشور به صورت ارزی محاسبه می گردد.

متخصصین ما:دکتر افروز امیر اسدی

روانشناس زوج و خانواده

دکتر انوشه امین زاده

روانشناس زوج و خانواده

دکتر مریم یاوری

روانشناس زوج و خانواده

دکتر محمد هادی حق بین

روانشناس زوج و خانواده

دکتر حسین کشاورز افشار

روانشناس زوج و خانواده

اهمیت و ضرورت استفاده از متخصص زوج درمانی

اهمیت-و-ضرورت-استفاده-از-متخصص-زوج-درمانی

متخصص زوج درمانی، به عنوان یک روانشناس به صورت تخصصی مسائل و مشکلات ایجاد شده میان زوج ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد. این گروه از روانشناسان باتجربه، در حوزه های مختلف مانند مسائل پیش از ازدواج یا پس از ازدواج، درصدد بهبود و ارتقای سطح کیفی روابط و تعاملات میان زوج ها بر می آیند. به طور کلی بنای ازدواج روی پایه های اعتماد و صمیمیت ساخته و پرداخته می شود. زمانی که یکی از پایه های این بنا دچار لغزش و سستی گردد، با از دست دادن کارایی خود، سلامت و شادکامی زوج ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

بدون اغراق، احساس خوشبختی و شادکامی زوجین ریشه در انسجام و پایداری رابطه آنها دارد. بر این اساس، در مواقعی که این رابطه دچار مشکل شده باشد، احساس ناامیدی و استیصال، به شدت بروز پیدا می کند. برای رهایی از این احساسات نامطلوب و ناخوشایند، مراجعه به متخصص زوج درمانی، یک راهکار بهینه و در عین حال مثمر ثمر تلقی می گردد.

مسائلی مانند عدم برخورداری از سلامت جسمی و جنسی، مسائل و معضلات اقتصادی و مالی و فشار کار، همگی به نوعی می توانند روابط زناشویی را تحت تاثیر قرار دهند. ادامه این روند، به تدریج روابط زناشویی را با سیر فرسایشی و یکنواختی مواجه می سازد. در این شرایط، متخصص زوج درمانی می تواند به یاری زوج ها شتافته و ضمن شناسایی ریشه اصلی مشکلات، در جهت برطرف کردن و درمان آنها برآید.

آیا به مشاوره زوج درمانی نیاز داریم؟

زوج درمانی به عنوان یک شاخه تاثیرگذار برای رواندرمانی روابط زناشویی و زوج هایی که در روابط خود نسبت به یکدیگر دچار بی اعتمادی شده اند، بسیار مؤثر و کارساز است. همچنین در مواقعی مانند عدم برخورداری از انگیزه کافی برای ادامه زندگی مشترک و عدم شناخت درست پیش از ازدواج که موجب سردی و بی انگیزگی در روابط زوجین می شود، زوج درمانی می تواند بسیار راهگشا باشد.

به طور کلی، زوج درمانی طیف وسیعی از مشکلات و مسائل زوجین را تحت پوشش قرار می دهد. بر این اساس، عدم تفاهم و درک متقابل زن و شوهر از همدیگر، عدم کنترل و مدیریت خشم و نحوه ارتباط با همسر و فرزندان، ارتقای سطح کیفی روابط زناشویی و عدم رضایت جنسی، از مسائل حائز اهمیت در حیطه زوج درمانی و مشاوره خانواده محسوب می شوند.

لازم به ذکر است که متخصص زوج درمانی، شناسایی و ریشه یابی مشکلات را بر پایه شناخت زوج ها انجام می دهد. بدون تعارف، بسیاری از مشکلات و معضلات ایجاد شده در روابط زناشویی، نشأت گرفته از عدم شناخت درست و اصولی زوج ها از یکدیگر است. بر این اساس، متخصص زوج درمانی در یک فرآیند پویا و فعال، ضمن مشارکت فعال در تجربیات مراجعه کننده خود، درصدد یافتن بهترین راه حل برای حل و فصل مشکل آنها بر می آید.

هدف اصلی از زوج درمانی

اهداف ارجاع و درمان به یک زوج درمان عبارتند از :

 • برقراری ارتباط پویا بین زوجین
 • ارائه راه حل برای مشکلات آنها
 • کاهش اختلاف بین زوجین
 • ایجاد توانایی تصمیم گیری برای طرفین
 • ایجاد توانایی لذت بردن از رابطه

 

در جلسات زوج درمانی چه مواردی مطرح می‌شود؟

زوج درمانی

شماره تلفن مرکز مشاوره رهیاب : 02128426545

زوج درمانی را معمولا باید زوج ها در جلسات متعددی در کنار هم بگذرانند و در حین کارکردن با درمانگر مهارتهایی را می آموزند که چگونه رابطه خود را محکم تر کنند مثلا:

 • مهارت ارتباط باز
 • مهارت بحث منطقی
 • مهارت حل مسئله

شما در این جلسات در مورد نقاط قوت و ضعف خود صحبت می کنید و منشاء اختلافات خود را پیدا خواهید کرد و یاد می گیرید چگونه با کمک یکدیگر مشکلاتتان را بشناسید و همدیگر را سرزنش نکنید و در عوض برای بهبود شرایط با یکدیگر بکوشید.

 

بهترین زمان مراجعه به مشاور زوج درمانی

برای بسیاری از زوج ها این سؤال پیش می آید که چه زمانی بهترین زمان برای مراجعه و استفاده از راهنمایی های یک مشاور زوج درمانگر محسوب می شود. در جواب به این سؤال باید خاطر نشان کرد که به محض وقوع اختلاف و تعارض بین زوجین که بیم تاثیرگذاری آن بر روی سطح روابط زناشویی می رود، بهتر است برای استفاده از خدمات مشاوره زوج درمانی به یک متخصص در این زمینه مراجعه کرد.

همچنین در مواقعی که حس پنهان کاری و تردید در روابط زناشویی وجود داشته باشد یا احساس اعتماد به طرفین رنگ باخته باشد، مراجعه به یک زوج درمانگر ماهر مفید و مثمر ثمر تلقی می شود. در شرایط دعوا و متهم سازی طرفین، از بین رفتن شور و اشتیاق میان زوج ها و دور شدن بیش از حد زن و شوهر از یکدیگر، مراجعه به متخصص زوج درمانی، یک گزینه کاربردی و راهگشا محسوب می شود. همچنین در صورت اینکه شما قصد طلاق دارید میتوانید از مشاورین طلاق در خارج از کشور کمک بگیرید .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست