مشاوره کودک و نوجوان خارج از کشور

متخصصین ما: دکترسمانه یکتاییان

مشاور کودک و نوجوان

دکترشیرین علایی فر

مشاور کودک ونوجوان

دکتر افروز امیراسدی

مشاور کودک و نوجوان

 دکتر الهام باقری

مشاور کودک و نوجوان

دکتر مهناز شهریاری
مشاور کودک و نوجوان

مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در نظر دارد، با معرفی مطالب مفید و کاربردی در زمینه های روانشناس کودک و نوجوان، مشاوره خانواده، مشاوره کودک و نوجوان خارج از کشور تلفنی، مشاوره تلفنی نوجوان، مشاوره تحصیلی، مشاوره ازدواج، مشاوره مهارت های زندگی، مشاوره افسردگی، مشاوره جنسی، مشاوره خیانت و در راستای اعتلای آگاهی مردم کشور عزیزمان برای حل مشکلات پیش روی آنان در زندگی گام بردارد.

از این رو با کمک مشاوران و روانشناسان مجرب و حرفه ای مرکز مشاوره صدای رهیاب، مطلب بروز و کاربردی در زمینه روانشناسی و مشاوره را با آوردن بخش های کوچکی از موضوعات مختلف برای شما هم میهنان عزیز شرح می دهیم.

 

روان شناسی کودک چیست؟

بنا به نظرات روانشناسان برجسته کودک از دوره نوزادی کاملا غیر ارادی سعی می کند آنچه که در اطراف خود می بیند تقلید کند و ارزش ها و قوانین رو از والدین خودش یباموزد.

مهم ترین موردی که والدین باید با آن آشنا بشنود روند روانشناسی کودک است. شناخت و درک Child Psychology به معنای این نیست که والدین در فرزند پروری خود مدرکی کسب کنند بلکه به این معنا است که والدین بتوانند درک بهتری از علایق یا تنفرات فرزند خود پیدا کنند و بتوانند به کمک دست یافته هایشان کودک خود را بخندانند و یا دلیل گریه کودکشان را متوجه شوند. والدین می توانند از روانشناس کودک در این زمینه کمک بگیرند.

روانشناس کودک و نوجوان فردی است که در رشته روانشناسی ترجیحا با گرایش بالینی تحصیل کرده باشد و حداقل باید مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری داشته باشد و همچنین برای مشاوره دادن به کودکان و نوجوانان باید دورههای مربوط به روان درمانی را گذرانده باشد.

شماره تلفن مرکز مشاوره رهیاب : 02128426545

هدف از روان شناسی کودک و نوجوان در خارج از کشور چیست؟

اصلی ترین هدف مشاوره کودک و نوجوان خارج از کشور ارائه الگو مناسب برای زندگیشان است اینگونه می توانیم آنها را برای ادامه زندکی وچالش هایی که پیش رو دارند اماده کنیم و از خطرات و انحرافات دور کنیم.

روانشناسی کودک و نوجوان هدف های زیادی دارد ولی مهم ترین هدف تربیت کودکانی با شخصیت سالم هست و برخی از بعدهای شخصیت سالم عبارتند از: رشد شخصیتی ،رشد احساسی، رشد جسمی، رشد زبانی و ذهنی و افرادی که سعی می کنند فرزندشان در همه این ابعاد رشد سالم داشته باشد میتوان گفت فرزندان سالمی پرورش داده اند.

چه زمانی باید از مشاوره کودک و نوجوان خارج از کشور کمک بگیریم؟

زمانی-که-باید-به-مشاور-کودک-و-نوجوان-مراجه-کرد

در مواقعی باید با مشاهده اولین علائمی که نشان دهنده تغییرات رفتاری و عملکردی در کودک و یا نوجوانتان به مرکز مشاوره مراجعه کنید و تا بتوانید سریع جلوی عواقب و اثرات ناگوار را بگیرید.

در بعضی از مواقع هم والدین متوجه میشوند که کودک خود دچار اختلالات یادگیری و یا عدم توجه هست یا در رفتارش با دیگران دچار خشم میشود،علائم افسردگی یا انزوا دارد یا کودک اضطراب و نگرانی زیادی دارد و یا زمانی که فکر میکنیم کودک دچار بیماری هایی از قبیل اتیسم و عقب ماندگی ذهنی یا … است.

نرخ خدمات برای مراجعین خارج از کشور به صورت ارزی محاسبه می گردد.

ویژگی های نوجوان و تأثیر مشاوره نوجوان در سنین نوجوانی

ویژگی-های-نوجوان-و-تأثیر-مشاوره-نوجوان-در-سنین-نوجوانی

نوجوانی دوره بلوغ است. در دوران بلوغ فرد علاوه بر تغییر در فیزیک و ویژگی های شخصیتی، فعالیت های غدد رشد و غدد جنسی، تغییرات عمده ای در نوجوان ایجاد می کند. این تغییرات معمولا به عنوان دوران بحرانی زندگی فرد شناخته می شود. شخص در دوران نوجوانی خیلی زودرنج می شود، نیاز به دیده شدن دارد. نوجوان می خواهد خود را ثابت کند. اما در عین حال کاملاً شخصیت متغیر و بعضا ضد و نقیض و چندگانه ای دارد.

اهمیت مشاوره نوجوان در سنین بحرانی نوجوانی

نوجوانی سن خاص و ویژه ای است. انسان از دوران خودمداری کودکی وارد مرحله جدیدی از زندگی می شود. نقش فرد در خانواده به کلی تغییر می کند. و تاثیرگذاری او در خانواده تغییر می کند. اما اهمیت دوران نوجوانی به موضوع دیگری باز می گردد. انسان در این دوران وارد دوران بلوغ می شود. در واقع دوران نوجوانی را با دوران بلوغ هم تعریف می کنند. نوجوانی دوره ای است که فرد از کودکی عبور کرده و در حال وارد شدن به دوران بزرگسالی است. نوجوانی دوره گذار است. دوران بلوغ مشخصه های ویژه ای دارد.

/// شماره های تماس ///

چرا مشاوره نوجوان خارج از کشور باید مورد توجه والدین قرار بگیرد؟

والدین معمولا زمانی به مراکز مشاوره خانواده یا مشاوره نوجوان در خارج از کشور مراجعه می کنند که با مشکلات جدی رو به رو می شوند. موضوعاتی که غالبا باعث می شود والدین به مراکز مشاوره نوجوان مراجعه کنند، معمولاً به خاطر دوستان ناباب، پرخاشگری و پنهان کاری نوجوان است.

پدر و مادر باید توجه کنند که نوجوانی به خاطر شرایط خاص سنی ممکن است از هر گیر دادن یا بازجویی رنجیده خاطر شود. و اقدام متقابل انجام دهد. ممکن است در برابر صحبت های والدین موضع گیری کند. و یا در برابر خواسته های خانواده و پدر و مادر لجبازی کند.

چرا مشاوره کودک در خارج کشور باید مورد توجه والدین قرار بگیرد؟

ویژگی‌های-بهترین-دکتر-روانشناس-کودک-و-نوجوان

موضوعاتی که غالبا باعث می شود والدین به مراکز مشاوره کودک مراجعه کنند، معمولاً به خاطر پرخاشگری و یا معلولیت های کودک است.

والدین باید توجه داشته باشند که کودک به خاطر شرایط خاص سنی از هر نکته یا رفتار یا سخن والدین و اطرافیان (از کودکان و همسالان تا بزرگسالان و برادر و خواهر و سایر افراد پیرامون خود) می تواند تاثیر بسیار زیادی بپذیرد و آن ها را تکرار کند.

شماره تلفن مرکز مشاوره رهیاب : 02128426545

ویژگی‌های بهترین دکتر روانشناس کودک و نوجوان خارج از کشور

شغل روانشناسی کودک با هدف ارزیابی و درمان کودکانی به وجود آمده است که دچار مشکلات عاطفی و احساسی هستند و دکتر روانشناس کودک و نوجوان خارج از کشور با تنظیم برنامه درمانی به حل مشکل کودک رسیدگی می کند. روانشناسی کودک بر پایه روانشناختی شکل گرفته و به مدیریت و کمک به درمان افسردگی ،مشکلات روانی و فشارهای احساسی کودکان کمک می کند.

برای بهره برداری از Child Psychology مفید و خوب باید از یک روانشناس خوب کمک گرفت و یک روانشناس کودک خوب باید باید ویژگی های خاصی داشته باشد که در ادامه مطلب به ویژگی های یک روانشناس کودک خوب اشاره می کنیم:

 • با کودک هم روند باشد
 • هرگز بیمار را قضاوت نکند
 • گوش دادن دقیق
 • خود آگاهی
 • صبور و همدل باشد
 • آموزش مستمر ببیند
 • در دسترس باشد

آمادگی‌های مورد نیاز برای ویزیت روانشناس کودک و نوجوان خارج کشور

بهترین-روانشناس-کودک-و-نوجوان-در-تهران

 • در مشاوره کودک و نوجوان در خارج کشور نیاز هست که حتما والدین هم در مرکز مشاوره حضور داشته باشند چون ممکن است درمانگر بخواهد والدین را به طور جداگانه ملاقات کند.
 • بهتر است پدر و مادر مشکلات روانی فرزند خودشون را یادداشت کنند یا اگرفیلمی از رفتار های کودک خود دارند با روانشناس در میان بگذارند.

 

مراحل کلی روانشناسی کودک و نوجوان خارج از کشور

در حال حاضر شما در مرکز مشاوره رهیاب میوانید از مشاوره روانشناسان زبده کودک و نوجوان تلفنی و حضوری بهره مند شوید. یکی از اهداف رهیاب مشاور گسترش دانش روانشناختی وافزایش مهارت های زندگی در سنین مختلف می باشد. و مرکز مشاوره رهیاب جزء بهترین مرکز مشاوره کودکان خارج کشور میباشد که مشاوره روانشناسی نوجوانان آنلاین و حضوری خارج از کشور ارائه می دهد بهترین روانشناس کودک و نوجوان برای درمان چه اقداماتی انجام می‌دهد؟

 • مشاور کودک و نوجوان در جلسه اول توضیح میدهد طی جلسات درمانی قرار است چه انفاقاتی بیافتد روی چه مشکلاتی کار می شود و به چه نتیجه ای میرسند.
 •  دکتر روانشناس کودک باید طبق نقاط قوت و ضعف هر کودک ویژگی های شخصیتی مختص به هرکودک را شناسایی و روش درمان را طبق آن پیش میگیرد.
 •  ارتباط نزدیک روانشناس با والدین کودکان برای توضیح این که جلسات به چه صورت پیش میرود.
 • بهترین روانشناس باید قابلیت درک و فهم بالایی داشته باشد چون اکثرا کودکان روش های دیگری غیر از صحبت کردن مانند گریه و لجبازی و یا را انتخاب می کنند.

 

شیوه کار روانشناس کودک خارج از کشور

اهمیت-مشاوره-نوجوان-تلفنی-برای-والدین

روانشناسان کودک در خارج کشور کار خود را طی این3 مرحله انجام می دهند:سنجش کودک و تشخیص ،مداخله و ارائه راهکار، مشورت و پیشگیری.

1- تشخیص مشکلات کودکان: در ابتدا مشاور باید بداند کودک در چه مواردی دچار مشکل شده است.

2- مداخله و ارائه راهکاردر این مرحله روانشناس بعد از شناسایی مشکلات راهکاری های برای بهبود آنها ارائه می دهد.

3- مشورت و پیشگیریدر این مرحله روانشناس با ارائه راهکارها و هماهنگی با والدین جلوی مشکلات بزرگتر را می گیرند و پیش از اینکه مشکل حاد شود و اختلالات خارج از کنترل به شناسایی و درمان می پردازد.

مشاوره کودک و نوجوان تلفنی برای والدین خارج کشور

والدین به خصوص در شهرهای بزرگ حتی زمان کافی برای رسیدن به فرزندان و خانواده خود ندارند. چه برسد بخواهند به صورت حضوری به مراکز مشاوره کودک مراجعه کنند. علاوه بر این بعد مسافت و هزینه های زمانی و مالی می شود تا والدین نتوانند به مراکز مشاوره کودک و خانواده مراجعه کنند.

همین امر باعث می شود تا والدین در تربیت فرزندان و کودکان خود اشتباهات فاحشی را مرتکب شوند و نتوانند به خوبی خانواده و اعضای خانواده را مدیریت و کنترل کنند. مشاوره کودک و نوجوان تلفنی خارج کشور این امکان را فراهم می کند تا اعضای خانواده بتوانند در هر زمان از شبانه روز مشکلات خانواده و همچنین مشکلات مرتبط با کودکان را از طریق تماس با مراکز مشاوره کودک تلفنی برطرف کنند.

چرا مشاوره کودک و نوجوان تلفنی در خارج کشور می تواند در تربیت کودک به والدین کمک کند؟

در یک خانواده ممکن است اعضای خانواده در رده های مختلف سنی وجود داشته باشد. ممکن است در یک خانواده، نوزاد، کودک، نوجوان، جوان، پدر بزرگ، مادر بزرگ و خود والدین وجود داشته باشند. وجود افراد با رده های سنی مختلف مستلزم داشتن آگاهی کامل نسبت به شرایط سنی هر یک از اعضای خانواده است.

فرد در هر رده سنی، ویژگی ها، نیازها و الزامات خاصی دارد. خیلی وقت ها پدر و مادرها نمی دانند باید با هر یک از بچه های خود چگونه برخورد کنند. در کنار همه این شرایط، در زندگی پر دغدغه و پرفشار امروز که پدر و مادر معمولاً هر دو شاغل هستند، امکان مراجعه حضوری به مراکز مشاوره کودک یا مشاوره خانواده برای آن ها فراهم نیست.شماره تلفن مرکز مشاوره رهیاب : 02128426545

چرا مشاوره کودک تلفنی در خارج کشور صدای رهیاب؟

مرکز مشاوره کودک تلفنی صدای رهیاب در خارج از کشور، کادر مشاوران خود از مشاوره زبده در زمینه مشاوره کودک استفاده می کند. اکثر مشاوران مرکز مشاوره کودک تلفنی صدای رهیاب از فارغ التحصیلان رشته روانشناسی دانشگاه های معتبر تهران هستند. بخشی از کادر مشاوره صدای رهیاب را اساتید و مدرسان دانشگاهی یا استادان هیئت علمی رشته روانشناسی هستند و شما می توانید با خیا آسوده از مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب، در زمینه مشاوره کودک مشورت بگیرید.

خدمات مشاوره نوجوان تلفنی صدای رهیاب

مشاوره تلفنی کودک و نوجوان

 • مشاوره نوجوان تلفنیبا موضوع مشاوره دوران نوجوانی
 • مشاوره نوجوان تلفنیبا موضوع مشاوره دوستی نوجوان
 • مشاوره نوجوان تلفنیبا موضوع مشاوره نوجوان و دوران بلوغ
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره نوجوان و سن رشد
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره نوجوان و اختلالات رشد
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره یادگیری نوجوان
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره بازی نوجوان
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره تنبیه نوجوان
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره تشویق نوجوان
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره نوجوان و مدرسه
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره نوجوان استثنایی
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره تربیت فرزند
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره تغذیه نوجوان
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره نوجوانان بیش فعال
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره نوجوان و پرخاشگری
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره نوجوان و لجبازی
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره بلوغ و بداخلاقی
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره جنسی
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره خودارضایی
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره اعتیاد خارج از کشور
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره دوستی با جنس مخالف (دوستی دختر و پسر)
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره نوجوان و فضای مجازی
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره نوجوان و اشتغال
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره نوجوان و مواد مخدر
 • مشاوره نوجوان تلفنی با موضوع مشاوره نوجوان و مشکلات هورمونی

خدمات مشاوره کودک تلفنی خارج از کشور صدای رهیاب

 • مشاوره دوران بارداری
 • مشاوره نوزاد
 • مشاوره کودک نوباوه
 • مشاوره کودک
 • مشاوره کودک خردسال
 • مشاوره یادگیری کودک
 • مشاوره بازی کودک
 • مشاوره دوستی کودک
 • مشاوره تنبیه کودک
 • مشاوره تشویق کودک
 • مشاوره کودکان خاص
 • مشاوره کودک استثنایی
 • مشاوره تربیت فرزند
 • مشاوره تغذیه کودک
 • مشاوره کودکان بیش فعال
 • مشاوره کودک معلول
 • مشاوره نوجوان و عبور از دوران کودکی به نوجوانی
 • مشاوره بلوغ و رشد

برای استفاده از خدمات مشاوره کودک و نوجوان تلفنی صدای رهیاب در خارج باید چه کار کنم؟

برای استفاده از خدمات مشاوره کودک تلفنی صدای رهیاب در کشور های خارجی، می توانید در طول شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل اقدام کنید. برای تماس با مرکز مشاوره کودک تلفنی صدای رهیاب کافی است به یک خط ثابت تلفن دسترسی داشته باشید. برای تماس هم کافی است شما شماره شماره درج شده از طریق تلفن ثابت بگیرید و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره کودک تلفنی صدای رهیاب بهره مند شوید. شما می توانید در حوزه های زیر از خدمات مشاوره کودک مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب بهره مند شوید.


“مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیابمشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما برای تماس با مشاوران خانواده

تماس حاصل فرمایید.

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب حتی ایام تعطیل


شما می توانید در هر زمانی بین ساعات 8 صبح تا 10 شب با مرکز مشاوره نوجوان تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب، در حوزه های مختلف نوجوان استفاده کنید.

متخصصین ما: دکترسمانه یکتاییان

مشاور کودک و نوجوان

دکترشیرین علایی فر

مشاور کودک ونوجوان

دکتر افروز امیراسدی

مشاور کودک و نوجوان

 دکتر الهام باقری

مشاور کودک و نوجوان

دکتر مهناز شهریاری
مشاور کودک و نوجوان

از کودکی تا نوجوانی و تاثیر جلسات مشاوره خارج از کشور

یک خانواده، نظام انسانی پویایی است که با گذر زمان رشد می یابد. و در هر دوره با نیازها و چالش های متفاوتی رو به رو می شود. یک خانواده در ابتدا با آشنایی و ازدواج یک زن و مرد آغاز می شود. ثمره عشق و علاقه آنها، نوزادی می شود که با ورود خود، کل خانواده و شرایط زندگی را زیر و رو می کند. با ورود کودک به زندگی، شیرینی ها و تلخی های زندگی مشترک تغییر می کنند و پدر و مادر از این پس با احساسات و مسئولیت های جدیدی روبه رو می شوند.

کودک در سنین نوزادی شرایط حساس و ویژه ای دارد که مراقبت های ویژه ای را هم می طلبد. با بزرگتر شدن نوزاد و پا گذاشتن به سنین خردسالی و کودکی، نقش آموزش مطرح می شود. در این مرحله یادگیری کودک بسیار سریع است. کودک از محیط پیرامونی خود به شدت تاثیر می پذیرد و از آنها یاد می گیرد. کودک از خانواده، همسالان، طبیعت و بازی با سایر کودکان چیزهای زیادی یاد می گیرد. اما مسئولیت والدین در تربیت فرزند، صرفا به محیط خانواده محدود نمی شود. خانواده و به خصوص پدر و مادر نقش تعیین کننده در محیط اجتماعی، فیزیکی و اخیرا محیط مجازی دارند.

"*" indicates required fields

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست